1 paź 2013

Powakacyjny stos smakowitości.

Tak sobie przeglądam archiwum Kronik i z przerażeniem zauważyłam, że już trzy miesiące minęły od ostatniego stosikowego wpisu. Przyczyna jest jedna: nie szalałam ostatnio z egzemplarzami recenzenckimi, a i z kupowaniem było ciężko. Niemniej, coś się od końca czerwca uzbierało.


Zdobyte na Targach Książki w Katowicach: dwie antologie dla mnie i jedna książeczka przeznaczona dla Alicji:Druga część pierwszego tomu Przebudzenia Lewiatana, zapraszam do przeczytania recenzji:


Dwa nowe Kosiki: Nowi Ludzie już zrecenzowani TUTAJ, a opowiadanie z serii FNiN otrzymane gratis po targowym spotkaniu z Rafałem:

Rebis razy dwa. Zakończenie opowieści o Howardzie i Conanie (recenzja), i Masterton w kiepskiej formie, ale za to z polskimi akcentami:

Nowe sztuki z Uczty Wyobraźni. Osama, jako szczotka, czeka na recenzję, Welin już w eleganckiej twardej oprawie, właśnie "się czyta":

I jeszcze dwie Uczty do kolekcji. O Modlitewniku przeczytacie TUTAJ, a recenzja Wurta dostępna jest TUTAJ:

Wszystkie zdobycze zebrane w jeden stos:


Co wy na to? Jak na trzy miesiące książek zbyt wiele mi nie przybyło, ale te, które się pojawiły z powodzeniem swą jakością rekompensują małą ilość :)


Trzymajcie się ciepło, niedługo na blogu wpis traktujący o współpracy bloger-wydawnictwo. Tymczasem życzę wam miłego dnia i do zobaczenia :D


12 komentarzy:

 1. Najciekawsze zdobycze to oczywiście UW. I Conan w sumie też ciekawy. Mastertona to chyba bym się nie odważył czytać :P O Coreyu myślę, ale chyba kupię sobie po angielsku, bo polskie wydanie drogawe.

  A w antologii zajdlowskiej są wszystkie opowiadania w całości, czy niektóre we fragmentach, jak w przypadku pliku wrzuconego w sieć przed głosowaniem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mastertona, jak już się przemogłam, przeczytałam praktycznie w jeden wieczór i ogólnie był to wieczór stracony. Nic nowego Graham nie napisał, wystraszyć się nie wystraszyłam, raczej z politowaniem kręciłam głową podczas lektury. Niby już po "Czerwony Hotelu" wiedziałam, że z Mastertona wyrosłam, a jednak uparcie próbuję znaleźć w nim to, co mi się dziesięć lat temu podobało. Chyba jestem już za stara na horrory.

   Nie przeglądałam pliku, natomiast według bazy fantasty jedno opowiadanie jest ucięte, a reszta ponoć w całości http://baza.fantasta.pl/ksiazka.php?id=12146

   Usuń
 2. No właśnie, nie stawiamy na ilość, lecz na jakość:) Z twojego stosiku ciekawi mnie szczególnie "Osama", czekam na recenzję:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Heh, czekasz na recenzję bardzo pokręconej książki. Może nie tak pokręconej jak Welin, ale pokręconej :)

   Usuń
 3. O, poza welinem w ciągu ostatnich trzech miesięcy nabyłam dokładnie te same tomy UW (zamiast "Welinu" - "Nieśmiertelny";)).

  No i czekam na wpis o współpracy. Będą jakieś skandale? Smaczki? Pikantne szczegóły?;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie widziałam Twój post i aż się uśmiechnęłam na widok UW :D

   Wpis na pewno będzie baaaardzo długi :)

   Usuń
 4. Jak tak patrzę na Twój stosik to czuję, ze zapuściłem sie ostatnio z UW. No ale cóż, czasem tak bywa. Tylko nie wiem kiedy znajdę czas na odrabianie zaległosci

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I tak czytasz zdecydowanie więcej niż ja, więc małe zaległości w UW to nic takiego :)

   Usuń
 5. Shadow wszystkie opowiadania w całości, oprócz jednego. http://baza.fantasta.pl/ksiazka.php?id=12146

  OdpowiedzUsuń
 6. Naprawdę świetne książki :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękny stos, ach, piękny. Czasem, jak zaglądam tu czy ówdzie, to ze stosów wydłubuję sobie jedną czy dwie interesujące mnie pozycje, a tu prawie wszystko jest jak dla mnie! Oprócz Mastertona. Wszystko. A "Welin" jest cudny, raz jeszcze powtórzę, gdzieś już pisałam, ale powtórzę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wspominałaś na facebooku, że Welin to cudo :)
   Powolutku sobie go czytam, mam nadzieję, że w weekend będę miała chwilę na dłuższą lekturę.
   Stos mam wyjątkowo udany, bo książki w większości wyczekane, wywalczone, to i cieszą bardziej :D

   Usuń

Szanuję krytykę, ale tylko popartą odpowiednimi przykładami. Jeśli chcesz trollować, to licz się z tym, że na tym blogu niekulturalnych zachowań tolerować nie będziemy, a komentarze obraźliwe będą kasowane :)