2 kwi 2013

Przestrzeń prawdopodobieństwa, Nancy Kress Zapowiedź.


Tytuł: Przestrzeń prawdopodobieństwa
Tytuł oryginału: Probability Space
Autor: Nancy Kress
Cykl Wydawniczy: Prawdopodobieństwa, tom 3
Redaktor naczelny: Robert J. Szmidt
Redakcja: Bożena Sęk
Korekta: Urszula Gardner
Projekt i opracowanie graficzne okładki: Maciej Garbacz
Wydawnictwo: Almaz

Ależ ten czas leci... Wydawałoby się, że nie tak dawno prezentowałam na blogu dwa pierwsze tomy cyklu Prawdopodobieństwo (kolejno recenzowałam: Księżyc prawdopodobieństwa i Gwiazdę prawdopodobieństwa), a tu wydawnictwo Almaz zapowiada na połowę kwietnia zwieńczenie cyklu. Informacja cieszy podwójnie: po pierwsze, pokazuje, że w naszym kraju można kończyć rozpoczęte cykle, a po drugie: w pamięci wciąż mam Gwiazdę... i z chęcią przeczytam o tym, jak ludzie poradzili (albo i nie ;p) sobie z Fallerami.
Blurb brzmi zachęcająco:

Ludzkość toczy wojnę z Obcymi – Fallerami – i przegrywa w niej. Nieprzejednani wrogowie ignorują wszelkie próby nawiązania kontaktu i niebiorą jeńców. Jedyną nadzieję stanowi dość niecodzienna grupa osób: pułkownik Lyle Kaufman, emerytowany wojskowy; Marbet Grant, kobieta Wrażliwiec pozostająca w związku z Kaufmanem; Amanda, dziewczynka w burzliwym wieku dojrzewania; oraz Magdalena, jedna z najpotężniejszych kobiet we wszechświecie.

Akcja rozgrywa się na Ziemi, na Marsie i w najdalszych zakątkach Galaktyki – podczas gdy w kolebce ludzkości wszczynają się niepokoje, a w głębi kosmosu trwa wojna, te cztery osoby, uzbrojone co najwyżej w nieudowodnioną teorię, dokonują próby wdarcia się do rodzimego systemu gwiezdnego Fallerów. Ryzyko jest przeogromne, a przyszłość całego wszechświata wisi na włosku…

„Napakowana akcją ostatnia część trylogii Nancy Kress Prawdopodobieństwo oszałamiający sposób radzi sobie z matem, jaki zapanował na linii ludzie–Fallerowie. Miłośnicy tego cyklu będą zachwyceni.” – Publishers Weekly.

Czekamy! :)

Aktualizacja!
Właśnie ruszyła przedsprzedaż "Przestrzeni"! Zapraszam KLIK!

9 komentarzy:

 1. Zanim zabiorę się za trzecią część, muszę zdobyć dwie pierwsze ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę się porządnie zabrać kiedyś z SF :)

  OdpowiedzUsuń
 3. nie czytałem, ale przyznam, że zawsze mnie ciągnęło do tego tytułu. Poczekam aż wydadzą już całość (czyli właściwie nie muszę czekać, hehe) i wtedy kupię na półeczkę. Na emeryturę pogildiową ;-)

  swoją drogą... cytat, który zamieściłaś trochę mi się z Hyperionem skojarzył... zasadne to?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jest w tym trochę prawdy, acz ja do Hyperiona mam prawie tak samo sentymentalne podejście, co do Diuny, i nawet jeśli ktoś wykorzystuje podobny motyw, to tego nie widzę. Hyperion to Hyperion, Diuna to Diuna, a ataki obcej rasy o podobnym stopniu tajemniczości i destrukt;pywności... to już inna para kaloszy

   Usuń
 4. Silaqui, mam pytanie: czy można się rzucić na drugi i trzeci tom nie czytając pierwszego? Mam problem ze zdobyciem pierwszej części, jak wiele osób :-) Podobnie mam z Achmanowem :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. PS. Zamówiłem sobie Przebudzenie Lewiatana" i "Spekulanta", dobre sci - fi mnie odpręża :-)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. polecam polubienie strony Almazu na facebooku: często mają świetne promocje :D

   Usuń

Szanuję krytykę, ale tylko popartą odpowiednimi przykładami. Jeśli chcesz trollować, to licz się z tym, że na tym blogu niekulturalnych zachowań tolerować nie będziemy, a komentarze obraźliwe będą kasowane :)