PRZECZYTANE 2018

KSIĄŻKI:

nr
Autor
Tytuł
E-N
Opinia
1
Almond Philip
Diabeł. Nowa biografia
NIE
NF 07/2018
2
Antologia
Złoty wiek SF. Tom 1
TAK

3
Antologia
Kroki w nieznane rakietowej krowy
NIE

4
Bertin Eddy C.
Powrót donikąd
TAK

5
Biggle Lloyd
Pomnik
TAK

6
Bochiński Tomasz
Kurierzy galaktycznych szlaków
NIE

7
Bradbury Ray
K jak kosmos
TAK

8
Bradbuy Ray
451° Fahrenheita
TAK
9
Brin David
Listonosz
TAK

10
Brunner John
Na fali szoku
TAK

11
Chodorowska Krystyna
Triskiel. Gwardia
NIE
NF 8/2018
12
Cline Ernest
Player one
NIE
13
Ellison Harlan
To, co najlepsze
TAK
14
Gibson William
Wypalić Chrom
TAK

15
Goodkind Terry
Gniazdo
NIE

16
Haldeman Joe
Prywatna wojna szeregowca Jacoba
TAK

17
Heller Peter
Gwiazdozbiór Psa
NIE

18
Huberath Marek S.
Vatran Auraio
NIE

19
Kańtoch Anna
Niepełnia
NIE

20
Kładź-Kocot Marta
Noc kota, dzień sowy: Zamek Cieni
NIE

21
Krajewska Marta
Idź i czekaj mrozów
NIE

22
Krajewska Marta
Zaszyj oczy wilkom
NIE

23
Kuttner Henry
De profundis
TAK

24
Kuttner Henry
Świat należy do mnie
TAK

25
L'Engle Madeline
Pułapka czasu
NIE
NF 6/2018
26
L'Engle Madeline
Przeciąg w drzwiach
NIE
NF 10/2018
27
Lueddecke Lisa
Gdzie niebo mieni się czerwienią
NIE
28
Łarionowa Olga
Wróć po swego Stora
TAK

29
Madow Michelle
Proroctwo cieni
NIE
NF 9/2018
30
Majka Paweł
Pokój światów
NIE

31
Majka Paweł
Wojny przestrzeni
NIE

32
Mieville China
Ostatnie dni Nowego Paryża
NIE
33
Murek Weronika
Uprawa roślin południowych metodą Miczurina
NIE

34
Noon Jeff
TV Ciał0
NIE

35
Nowaj Tadeusz
Wniebogłosy
NIE

36
Orlewski Bartosz
Armadillo
NIE

37
Pettersen Siri
Bańka
NIE
NF 8/2018
38
Piskorski Krzysztof
Zadra
NIE
39
Podlewski Marcin
Głębia. Bezkres
NIE

40
Priest Christopher
Odwrócony świat
TAK

41
Sheckley Robert
Pielgrzymka na Ziemię
TAK

42
Silverberg Robert
Skrzydła nocy
TAK

43
Spinrad Norman
Wszystkie dźwięki tęczy
TAK
44
Sturgeon Theodore
Klucz do Nieba
TAK

45
Sturgeon Theodore
Klucz do Zapory
TAK

46
Tepper Sheri
Trawa
TAK

47
Weinbaum Stanley
Lotofagi
TAK

48
White James
Zawód Wojownik
TAK

OPOWIADANIA:

nr.
Autor
Tytuł
Źródło
1
Adamski Krzysztof
Dwoje przy huśtawce
NF 8/18
2
Asimov Isaac
Człowiek który żył 200 lat

3
Bigos Leszek
Ecce Homo
Zajdel 2018
4
Bochiński Tomasz
Ocaleni w niebie
FWS 2/18
5
Braun Juliusz
Efekt Dżinna
NF 5/18
6
Chiang Ted
Piekło to nieobecność Boga

7
Chiang Ted
Kupiec i wrota alchemika

8
Cieśla Dawid
Diabolus ex Machina
Zajdel 2018
9
Dzik Adam
W cieniu jądra półleżąc
NF 1/18
10
Dzik Bartłomiej
Klucz Arkynesa
NF 7/18
11
Ellison Harlan
Żywy i zdrowy w samotnej podróży
NF 8/18
12
Emshwiller Carol
Kiedy, jeśli nie teraz
NF 7/18
13
Gajek Grzegorz
Elektra
NF 5/18
14
Gilman Carolyn I.
Tourne z kosmitą
FWS 2/18
15
Gregory Eric
Zbawcy potępionych
NF 5/18
16
Gwiazdowski Wiesław
Martwy król
NF 7/18
17
Haldeman Joe
Złączeni na wieczność
NF 2/18
18
Hałas Agnieszka
Pod skórą
Fantazmaty '18
19
Hobb Robin
Triumf
FWS 2/18
20
Juszyński Jakub
Z latopisów Białej Ziemi
NF 2/18
21
Kain Dawid
Pan Kukiełka
Fantazmaty '18
22
Kerr Jake
Dzień ślubu
NF 1/18
23
Kisiel Marta
Szaławiła
Zajdel 2018
24
Komuda Jacek
Horda
NF 8/18
25
Korta Sonie
Czas deszczów
NF 3/18
26
Kowalczyk Marcin
Ring wolny
NF 4/18
27
Kucenty Magdalena
Dwie głowy węża
Fantazmaty '18
28
Kucenty Magdalena
Mechanizm gojenia
NF 3/18
29
Kucenty Magdalena
#Eudajmonia
Zajdel 2018
30
Le Guin Ursula
Milczenie Asonu
NF 4/18
31
Lewandowski Konrad T.
Sprzężenie pasożytnicze
NF 1/18
32
Liu Ken
Bogowie nie umarli na próżno
NF 4/18
33
Łagan Anna
Demon zapory
NF 3/18
34
Łukawski Jacek
Wieszczba niemowy
NF 4/18
35
Majka Paweł
Trupy
Fantazmaty '18
36
Malik Usman T.
Ciepło parowania
NF 7/18
37
Marchewka Tomasz
Off the record
NF 4/18
38
Masters S.R.
Spacer po pustynie
NF 2/18
39
McAuley Paul
Elfy z Antarktyki
NF 8/18
40
Michrowski Tadeusz
Opowiadacz
NF 6/18
41
Moher Aidan
Czerwone oczy Tóu Ma
NF 5/18
42
Myszkiewicz Igor
Korespondent
NF 6/18
43
Novik Naomi
Zawsze w cenie
NF 2/18
44
Ochnik Michał
Ciemność
NF 2/18
45
Onojko Olga
Skraj
NF 3/18
46
Raine Olga
Słońce moje, spójrz na mnie
NF 7/18
47
Rusnak Marcin
Śnienie
Fantazmaty '18
48
Ryan Anthony
O starciu sił zła, to jest upadku Kethii
NF 1/18
49
Stoczek Szymon
Przeprawa
FWS 2/18
50
Sullivan Michael J.
Gra
NF 1/18
51
Szeląg Barbara
Baobab
NF 6/18
52
Świerczak Magdalena
Wszystkie śmierci Apolinarego
NF 3/18
53
Tallerman David
Jenny choruje
NF 5/18
54
Tierina K.A.
Elegia Kanta
FWS 2/18
55
Valente Catherynne
Przyszłość to błękit
NF 3/18
56
Valentine Genevieve
Z Themis każdy pisze listy do domu
NF 8/18
57
Vizvary Istvan
Rzeczy, które robisz w Łodzi, będąc martwym
Fantazmaty '18
58
Vizvary Istvan
Obrazki z pojutrza
NF 5/18
59
Watts Peter
Zerosi
NF 6/18
60
Wellington David
Zneutralizowany czynnik
FWS 2/18
61
Williams Mazarkis
Szczur
NF 6/18
62
Yu Charles
Baśń
NF 4/18
63
Yu Lily E.
Wiedźma z Pustkowia Oriona
NF 4/18
64
Zańko Przemysław
Chwała
Zajdel 2018
65
Zawada Piotr
Grabieżnik
NF 8/18