24 kwi 2012

"Księżyc Prawdopodobieństwa" Nancy Kress


Tytuł: Księżyc Prawdopodobieństwa
Autor: Nancy Kress
Cykl Wydawniczy: Prawdopodobieństwo, tom 1
Wydawnictwo: Almaz
Data wydania: 12. 04. 2012 r.
Ilość stron: 272
Moja ocena: 5,5/6

Po znakomitym starcie z samodzielną książką Bogowie są śmiertelni, wydawnictwo Almaz oferuje nam Księżyc Prawdopodobieństwa, pierwszy tom trylogii Prawdopodobieństwo. Cykl autorstwa Nancy Kress został napisany po sukcesie opowiadania Kwiaty więzienia Aulit, które to w 1997 roku nagrodzone zostało Nebulą. Wydawać by się mogło, że takie posunięcie jest dość ryzykowne: często autorzy nagradzani za krótkie formy literackie nie potrafią odnaleźć się w pełnowymiarowych powieściach. Tymczasem Nancy Kress nie dość, że rozbudowała swoją wizję, to dodatkowo historia ta rozłożona została na trzy tomy. Jednak, biorąc pod uwagę sukces poprzedniej trylogii autorki, również zapoczątkowanej pojedynczym opowiadaniem, obawy zdają się być bezpodstawne, a już pierwsze kilkanaście stron Księżyca Prawdopodobieństwa rozwiewają je całkowicie. Do przeczytania recenzji zapraszam was na portal Unreal-Fantasy  :)
(standardowo - kliknięcie w obrazek przeniesie was do odpowiedniego artykułu) :)

Unreal Fantasy - Serwis Fantasy : Gry RPG, cRPG, Twórczość
Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję wydawnictwu

10 komentarzy:

 1. nie wiem, ale jakoś nie ciągnie mnie zbytnio do lektury, zwłaszcza, że jak widzę to kolejna nowa seria, a już za dużo czytam książek, które nie kończą się na jednym tomie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tym wypadku fakt, że jest to trylogia przemawia jedynie na plus - sama nie mogę się doczekać tomu drugiego ^^

   Usuń
 2. Zaciekawiłaś mnie na tyle, że się za nią na pewno rozejrzę :D

  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Banner wydawnictwa odwołuje jednocześnie do ich strony, a tam już zakładka "sklep"... :)
   Polecam, zwłaszcza że teraz mają promocję i zarówno "Księżyc Prawdopodobieństwa" jak i "Bogowie są śmiertelni" mają bardzo konkurencyjne ceny ^^

   Usuń
 3. Socjologiczne SF brzmi fajnie. I lubię dobrze napisane powieści, których twórcami są kobiety (tak trochę feministycznie), malutki plus, ale cieszy. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwłaszcza, że ciężko o dobrą powieść,która wyszłaby spod pióra kobiety. Dobrą, to znaczy taką, przy której czytaniu już w pierwszym akapicie czujemy "babską rękę" ^^

   Usuń
 4. Dopiero co czytałam recenzję Immory, teraz Ty kusisz. Nie przejdę obok tej pozycji obojętnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie przechodź obojętnie, dla mnie książka fajnie łączyła elementy SF z spojrzeniem na mechanizmy badania innych kultur.

   Usuń
 5. Bardzo fajny początek serii. Już się cieszę na kolejne tomy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że drugiego tomu doczekamy się jeszcze w tym roku :D

   Usuń

Szanuję krytykę, ale tylko popartą odpowiednimi przykładami. Jeśli chcesz trollować, to licz się z tym, że na tym blogu niekulturalnych zachowań tolerować nie będziemy, a komentarze obraźliwe będą kasowane :)