21 sty 2019

Od fanów dla fanów - 10. Konwent Fantastyki Fantasmagoria


Rynek konwentów w Polsce rozrasta się coraz intensywniej oferując uczestnikom szeroki wachlarz imprez: od wydarzeń ogromnych i naszpikowanych atrakcjami, po te całkiem kameralne, stawiające na bardziej bezpośredni kontakt z twórcami i środowiskiem fanowskim. Wierzymy, że pomimo iż duży może więcej, to mały potrafi lepiej. Jeśli zatem szukasz konwentu właśnie tego drugiego typu, koniecznie odwiedź Gniezno między 8 a 10 lutego 2019 roku.10. Konwent Fantastyki Fantasmagoria jest wydarzeniem tworzonym przez pasjonatów dbających przede wszystkim o wysoki poziom merytoryczny punktów programu, przyjazną, rodzinną atmosferę oraz bezpieczeństwo uczestników. Pracujemy wolontariacko, aby zapewnić Wam darmowy dostęp do kultury i zaprezentować wszystko, co w fantastyce najlepsze.

Na odwiedzających czekają sale tematyczne: prelekcyjna, warsztatowa, mangowa, larpowa, RPG oraz games room. Nie zabraknie również przestrzeni dla wystaw (w tej edycji dedykowanych horrorowi i Star Wars), strefy relaksu oraz ciekawych stoisk handlowych. Oprócz spotkań i paneli dyskusyjnych z gośćmi literackimi konwentowicze będą mieli okazję wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami i tradycyjnym już, późnonocnym karaoke. Organizujemy także konkurs cosplay.

Wstęp na wydarzenie, włącznie z możliwością noclegu w sleeproomie, jest całkowicie darmowy. Wystarczy uprzednio zarejestrować się korzystając z formularza dostępnego na stronie internetowej konwentu pod adresem: www.konwentfantasmagoria.pl

Zapraszamy!

Najważniejsze informacje w skrócie:


  • Czas: 8-10 lutego 2019.
  • Miejsce: Gniezno, Miejski Ośrodek Kultury, ul. Łubieńskiego 11, Gniezno. KLIK!
  • Wstęp: darmowy, po uprzedniej rejestracji. KLIK!
  • Organizatorzy: Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie, Stowarzyszenie Fantasmagoria
  • Więcej informacji: www.konwentfntasmagoria.pl oraz FB: KLIK!

***

Czas na Kronikowe trzy grosze:

Podobnie jak w zeszłym roku jadę do Gniezna bardziej jako uczestnik niż twórca programu, niemniej nie byłabym sobą gdybym całkowicie odpuściła MaRudzenie. 
I tak oto, niedzielny program dziesiątej Fantasmagorii uwzględnia następującą prelekcję: Nie taki staroć straszny, czyli jak czytać starą fantastykę i nie zwariować. Będzie to swoisty debiut - do tej pory Kroniki Nomady panoszyły się jako uczestnik lub prowadząca panele dyskusyjne. 
Tym razem postawiłam na prelekcję - mam nadzieję, że nikogo nie zanudzę, a może nawet uda się zachęcić kogoś do sięgnięcia po stare dobre SF? 

Tabelę programową znajdziecie tutaj: KLIK!
A pod tym linkiem dostępne są opisy wszystkich punktów programu: KLIK!
Z radością patronuję temu wydarzeniu, już za jakiś czas spodziewajcie się notki na temat zaproszonych gości. 

Do zobaczenia w Gnieźnie!

0 comments:

Prześlij komentarz

Szanuję krytykę, ale tylko popartą odpowiednimi przykładami. Jeśli chcesz trollować, to licz się z tym, że na tym blogu niekulturalnych zachowań tolerować nie będziemy, a komentarze obraźliwe będą kasowane :)